Aktualności - Korzenna

04.05.2012

Setne urodziny w Lipnicy Wielkiej

Korzenna

Setne urodziny obchodziła w poniedziałek, 30 kwietnia Julia Wrona z Lipnicy Wielkiej. Życzenia jubilatce w jej domu składali przedstawiciele władz samorządowych oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Szczegóły: zobacz    ...

30.04.2012

Podium dla gospodarzy

Korzenna

I Gminny Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch macht Spaβ" odbył się w Zespole Szkół w Siedlcach. W rywalizacji indywidualnej wszystkie miejsca na podium zajęły reprezentantki gospodarzy, a w zmaganiach drużynowych triumfowała drużyna z gimnazjum w Korzennej. - Mam nadzieję, że konkurs na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych imprez w gminie - podsumowywał Andrzej Bogdał, dyrektor ZS w Siedlcach.

INFORMACJA     Wójt Gminy Korzenna uprzejmie informuje, że gmina przystępuje do kolejnego opracowania zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Osoby zainteresowane zmianą mogą składać wnioski w Ur...

24.04.2012

Konkurs na sanowisko dyrektora

Korzenna

Wójt Gminy Korzenna ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół w Korzennej i Szkoły Podstawowej w Łęce. Szczegóły: zobacz...

23.04.2012

Obchody Konstytucji 3 maja

Korzenna

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Obchodach Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja połączonych z otwarciem sezonu turystycznego w Gminie Korzenna - "Majówka na Bukowcu", które odbędą się dnia 03.05.2012 r. g. 13.00 w Bukowcu.

21.04.2012

Setki wniosków o dopłaty

Korzenna

Czterysta trzydzieści wniosków o zwrot podatku akcyzowego za olej napędowy wpłynęło od rolników z gminy Korzenna za pierwszy okres rozliczeniowy. W sumie z tego tytułu wypłacono im ponad 93,5 tys. zł.

18.04.2012

Laureatka z Korzennej!

Korzenna

Ewa Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Korzennej została laureatką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. W efekcie uzyskała prawo wstępu w pierwszej kolejności do dowolnie wybranego przez siebie gimnazjum.

Jarosław Skrzypek z Wojnarowej wystąpi w wielkim finale odbywającego się w Starym Sączu XVII Starosądeckiego Konkursu Muzyków instrumentalistów. Na wyróżnienie zasłużył zwycięstwem w kategorii akordeonistów.

12.04.2012

Pamiętają o generale

Korzenna

Z udziałem zaproszonych gości obchodzono w Zespole Szkół w Koniuszowej drugą rocznicę śmierci patrona szkoły gen. Józefa Gagora.  - Splot zdarzeń sprawił, że obecna i wszystkie kolejne rocznice śmierci patrona naszej szkoły będą nierozerwalnie połączone z jedną z największych tragedii w historii Polski.  Cała społeczność szkolna Zespołu Szkół w Koniuszowej pamięta i będzie pamiętać o tych dramatycznych wydarzeniach – podkreślał dyrektor szkoły Jarosław Gliński.

12.04.2012

Po ulewie do remontu

Korzenna

Pięć odcinków dróg zniszczonych wskutek intensywnych opadów deszczu w ubiegłym roku wyremontownaych zostanie jeszcze w tym roku. Będzie to możliwe dzięki pomocy uzyskanej przez gminę z budżetu państwa.

11.04.2012

Gminne Rozgrywki Szachowe

Korzenna

Centrum Kultury w Korzennej serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Gminnych Rozgrywkach Szachowych, które odbędą się dnia 22 kwietnia 2012 r. (tj. niedziela) o godz. 14.00 w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Korzennej (obok o...

10.04.2012

Zabawa taneczna

Korzenna

 ...

06.04.2012

Trzymaj formę w Korzennej

Korzenna

W Zespole Szkół w Korzennej już po raz piąty odbył się finał projektu „Trzymaj Formę" realizowanego od października do końca lutego.

06.04.2012

Wielki sukces Tomka

Korzenna

Rośnie liczba laureatów ze szkół z terenu Gminy Korzenna w tegorocznych konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Do wymienianych już wcześniej uczniów z Lipnicy Wielkiej i Bukowca dołączył Tomasz Szymczyk, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Trzycierzu.

04.04.2012

Ozdoby i ciasto

Korzenna

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojnarowej i ich rodzice sami przygotowali ozdoby świąteczne, a potem wystawili je na sprzedaż na szkolnym kiermaszu. Dochody ze sprzedaży zostaną przeznaczone na potrzeby szkoły.

03.04.2012

Umieją zapobiegać pożarom

Korzenna

Dwudziestu jeden uczestników zgromadziły odbywające się w świetlicy Centrum Społeczno-Kulturalnego w Korzennej eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom". W swoich kategoriach wiekowych najlepiej z konkursowymi zadaniami poradzili sobie: Paulina Ciwińska (MDP OSP Lipnica Wielka), Maciej Kiełbasa (MDP OSP Mogilno) i Kinga Nikiel (MDP OSP Korzenna).

03.04.2012

Dwie zwycięskie palmy

Korzenna

Tradycyjny konkurs po raz kolejny odbył się w Niedzielę Palmową w Korzennej. Zwycięskie palmy wykonane przez Stowarzyszenie "Pogórzanie" i rodzinę Szambelanów miały po 14 metrów wysokości.

03.04.2012

Plastyczne sukcesy

Korzenna

Czworo uczniów Zespołu Szkół w Siedlcach znalazło się w gronie laureatów VI Powiatowego Konkursu Plastycznego „Odkrywamy to , co najpiękniejsze..." odbywającego się pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Jana Golonki.

03.04.2012

Mamy laureatów!

Korzenna

/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif";} Michał Kantor z Zespołu Szkoł w Lipnicy Wielkiej i Edyta Dyngosz ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu zostali laureatami Małopolskiego konkursu biblijnego. Na tym sukcesy w najbardziej prestiżowej rywalizacji przedmiotowej organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Krakowie się nie kończą. W gronie finalistów konkursów znalazło się jeszcze kilkoro innych uczniów.